• Przygody Przedsiębiorczego Dżeka

• W roku szkolnym 2022/2023 uczniowie naszej szkoły uczestniczą w projekcie Przygody Przedsiębiorczego Dżeka - Program edukacyjny oparty na idei zawartej w książce Janusza Korczaka, jest odpowiedzią na problem zbyt niskiego poziomu przedsiębiorczości wśród Polaków. Główne cele i założenia projektu to:

kształtowanie cech osobowych i postaw przedsiębiorczych,

dostarczanie wiedzy i umiejętności dotyczących przedsiębiorczości,

budowanie umiejętności uczestnictwa w życiu społecznym,

przygotowanie do bycia cenionym pracownikiem,

aktywne działanie na rzecz rozwoju gospodarczego,

przeciwdziałanie bezrobociu i wykluczeniu społecznemu,

zachęcanie do prowadzenia firm i własnej działalności.

Od roku szkolnego 2023/2024 uczniowie szkół ponadpodstawowych będą uczyć się nowego przedmiotu – biznes i zarządzanie, który zastąpi podstawy przedsiębiorczości. Uważamy, że już na poziomie szkoły podstawowej uczniowie powinni poznać podstawy wiedzy ekonomicznej, w tym zakresie przedsiębiorczości. Projekt „Przygody przedsiębiorczego Dżeka” ma również na celu przygotowanie uczniów szkół podstawowych do nowego przedmiotu.

Odbiorcami projektu są uczniowie klas 1-8 szkół podstawowych oraz pierwszych klas szkół ponadpodstawowych, dla których organizatorzy przygotowali różnorodne materiały edukacyjne.

FORMY REALIZACJI PROJEKTU

Projekt będzie realizowany przez różnorodne formy, m.in.:

Lekcje prowadzone przez nauczycieli na podstawie przygotowanych materiałów edukacyjnych, m.in.: scenariuszy lekcji, prezentacji, kart pracy.

Konkursy skierowane do różnych grup wiekowych.

Ogólnopolskie lekcje on-line z ekspertami.

Organizatorem projektu jest Fundacja Warszawski Instytut Bankowości, (www.wib.org.pl)

Zapraszamy do śledzenia przygód Dżeka w książce, komiksie, słuchowisku, kolorowance oraz innych elementach.