7 maja 2026 roku, w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Andrzeja Łuczeńczyka w Ludwinie odbyły się gminne eliminacje do Powiatowego Konkursu Młodych Recytatorów. Naszą szkołę reprezentowały cztery uczennice: Elżbieta Szpitun z klasy III, Dobrawa Czaja i Ewa Wiączek z klasy VI oraz Aleksandra Gromadzka z klasy VII. Dziewczęta w zmaganiach recytatorskich zaprezentowały się znakomicie. Samo jury przyznało, że poziom konkursu był niezwykle wyrównany i z roku na rok coraz trudniej wyłonić kandydatów do kolejnych etapów.
Miło nam ogłosić, że z naszej szkoły do etapu powiatowego w kategorii klas I-III zakwalifikowała się Elżbieta Szpitun, w kategorii klas VII -VIII - Aleksandra Gromadzka. Ewa Wiączek otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy serdecznie wszystkim uczestniczkom konkursu. Byłyście naprawdę doskonałe! Za Elę i Olę będziemy trzymać kciuki w etapie powiatowym, który nastąpi już niebawem, bo 21 maja w Bibliotece Publicznej w Łęcznej.