• Uczniowie naszej szkoły korzystają z różnych pomocy i klocków zakupionych w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.
              W ostatnim czasie budowali roboty-pojazdy z zestawu Makeblock.
              Zestawy konstrukcyjne Makeblock to możliwość samodzielnego konstruowania robotów/pojazdów w oparciu o gotowy schemat budowy, a następnie ich programowania. Oczywiście przy większej ilości klocków masz możliwość tworzenia unikalnych konstrukcji o wyjątkowych właściwościach. Prosty w obsłudze graficzny interfejs ułatwia programowanie własnoręcznie skonstruowanego pojazdu/robota i późniejsze nim sterowanie.