• Dentobus w naszej szkole.

• Pod koniec grudnia lub na początku stycznia obok naszej szkoły pojawi się Dentobus, czyli mobilny gabinet dentystyczny. Dzieci będą miały możliwość zbadania stanu jamy ustnej, przeprowadzenia zabiegów profilaktycznych zapobiegających rozwojowi choroby próchnicowej (lakierowanie). Zupełnie bezpłatnie (w ramach NFZ). Dzieci otrzymają zgody do wypełnienia przez rodziców. Osoby chętne prosimy o zwrot podpisanych zgód. Termin wizyty Dentobusa zostanie ogłoszony po zebraniu chętnych na badania. Więcej szczegółów na plakacie.

• Konkurs Krasomówczy

• Serdecznie gratulujemy Tymkowi Trykowi z okazji zdobycia wyróżnienia w IV POWIATOWYM KONKURSIE KRASOMÓWCZYM w kategorii szkół podstawowych klas IV-VI !

• Legendy lubelskie

•

W ramach realizowanego projektu pod nazwą Stand– legendy miasta, Stowarzyszenie Anthill udostępniło naszej szkole stand multimedialny z animowanymi legendami lubelskimi. Wyświetlane treści na ekranie multimedialnym są ciekawe i zachęcają naszych uczniów do poznawania historii miasta Lublina.

• Dzień życzliwości

• Dzisiaj mamy 21. listopada, jest to DZIEŃ ŻYCZLIWOŚĆ I POZDROWIEŃ.

Społeczność uczniowska Szkoły Podstawowej w Piasecznie nad wyraz aktywnie celebruje tak ważne i potrzebne wydarzenie. Do akcji przyłączyli się wychowawcy, nauczyciele i pracownicy szkoły.

Uczniowie otrzymali od organizatorów wyzwania do realizacji. Każda klasa do końca dnia ma za zadanie wybrać najżyczliwszą osobę w swoim oddziale

Bardzo ważne jest, aby być świadomym, że należy być życzliwym nie tylko w święta, ale również na co dzień, ponieważ warto jest traktować innych tak, jakbyśmy sami chcieli być traktowani.

Dajmy sobie dziś dobre słowo, serdeczny uśmiech.

Wymieńmy się życzliwością

• Serce dla Sylwii

• Nominacja przyjęta!

Dziękujemy Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu w Nadrybiu.

Przystępujemy do działania

Serce dla Sylwii !

Sylwia zmaga się z trójujemnym rakiem piersi z przerzutem do węzłów chłonnych.

Wesprzyjmy ją w zbiórce, aby mogła pokonać chorobę.

Zadanie dla nas– pomoc w zebraniu potrzebnej sumy.

Challenge polega na tym, że wytypowana jednostka robi serce dla Sylwii i nominuje kolejne placówki.

Czas na wykonanie zadania to 48h.

Tworzymy i wpłacamy co najmniej 50 zł na konto Sylwii.

Wytypowani, którzy nie wykonają zadania zasilają skarbonkę o 100 zł.

LINK DO ZBIÓRKI SYLWII TRYK

Nominujemy następujące szkoły:

1. Szkoła Podstawowa im. ks. J. Twardowskiego w Zezulinie.

2. Zespół Szkół nr 1 w Ludwinie: Szkoła Podstawowa w Ludwinie i Przedszkole Publiczne w Ludwinie

• Obchody Dnia Niepodległości

• Jest taki dzień na świecie, pewnie już to wiecie,

w tym dniu Orzełek Biały, uwolnił nasz kraj cały!

Na koniu, z szablą w dłoni, zaborcę

z Polski zgonił.

Jest takie święto, powiedział mi tata,

gdy Polska znów

na mapach świata,

a święto to wypada,

jedenastego listopada.

W naszej szkole już dziś odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Dnia Niepodległości. Uczniowie klasy II pod kierunkiem wychowawczyni p. G. Słomki, przedstawili program patriotyczny.

Dziękujemy Wam za ogromne zaangażowanie i ciekawą lekcję historii!

Cała szkoła o godzinie 11:11 odśpiewała Mazurka Dąbrowskiego w ramach akcji „Szkoła 𝗱𝗼 𝗵𝘆𝗺𝗻𝘂”. Od 2018 roku akcja ta cieszy się powodzeniem. Z dumą możemy powiedzieć, że wpisała się ona w coroczny repertuar naszego celebrowania Narodowego Święta Niepodległości.

• Konkurs recytatorski

• 7 listopada 2023r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Ludwinie odbyły się eliminacje gminne 27. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego

„Sny i marzenia”.

Doceniamy zaangażowanie naszych dziewczynek: Wiktorii Skrzypczak, Laury Bondyry i Aleksandry Dziadko.

Dziękujemy Wam za udział i życzymy sukcesów w kolejnych zmaganiach konkursowych.

• Szkoła pamięta 2023

• 31.10.2023 r. w ramach ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki ,,Szkoła pamięta 2023" młodzież ze Szkolnego Klubu Wolontariatu oraz uczniowie klasy V wyposażeni w niezbędny sprzęt uprzątnęli zaniedbane groby i zapalili symboliczne znicze. Niektóre miejsca pochówku zostały wręcz przywrócone, ponieważ dawno nieodwiedzane stanowiły tylko stos gałęzi i chwastów. Uczniowie odwiedzili także mogiły osób ważnych dla lokalnej społeczności oraz groby swoich bliskich. Celem akcji jest kształtowanie postaw patriotycznych i szacunku, uczenie odpowiedniego zachowania w miejscach pamięci publicznych. Mamy nadzieję, że tradycja sprzątania cmentarza w Rogóźnie przez nasz Szkolny Klub Wolontariatu nigdy nie zaniknie.

• Sukcesy naszego ucznia.

• Uczeń naszej szkoły Oliwier Harasim, otrzymał dzisiaj nagrodę Starosty Łęczyńskiego za osiągnięcia sportowe.

Oliwier trenuje Taekwondo/kick boxing w Lubelskim Klubie Sportów Walki „DAN”.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!