• Targi edukacyjne 2024

• Uczniowie klasy ósmej pod opieką Pana Grzegorza Smyka, odwiedzili Lubelskie Targi Edukacyjne. To kolejna szansa na zapoznanie się z ofertą szkól ponadpodstawowych, rozmowę z ich przedstawicielami oraz skorzystanie z konsultacji u doradcy zawodowego. A to wszystko po to, aby łatwiej było tegorocznym absolwentom podjąć swoją pierwszą ważną decyzję życiową na temat: Co dalej po szkole podstawowej?

• Pierwszy Dzień Wiosny

• Zobaczcie, co się działo w naszej szkole wraz z nadejściem wiosny. W radosnych nastrojach, kolorowo ubrani wzięliśmy udział w licznych aktywnościach: robiliśmy kapelusze dla Pani Wiosny, przygotowywaliśmy zdrowe kanapki i szaszłyki, rysowaliśmy laurki dla leśników, tańczyliśmy, prezentowaliśmy się w kolorowych strojach, zakładaliśmy skarpetki nie do pary, a w ramach loterii fantowej zebraliśmy ogrom karmy dla Stowarzyszenie Milejów Dla Zwierząt.

Wszystko to nie tylko z okazji Pierwszego Dnia Wiosny, bo 21 marca to także Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa, Międzynarodowy Dzień Poezji, Dzień Leśnika.

Wszystkim zaangażowanym w organizację dzisiejszego dnia serdecznie dziękujemy. Z pewnością zasłużyliśmy na medal "Przyjaciela Wiosny".

• Europejski Dzień Logopedy

• Europejski Dzień Logopedy obchodzony jest 6 marca każdego roku. To święto ma na celu podkreślenie znaczenia logopedii dla rozwoju mowy i komunikacji. W naszej szkole logopeda – Pani Natalia Kaszyca zorganizowała szereg zabaw i ćwiczeń dla dzieci i uczniów. Dominowały zabawy i ćwiczenia oddechowe, logorytmiczne, artykulacyjne oraz kształtujące słuch fonematyczny. Celem zajęć było usprawnienie motoryki narządów mowy, korygowanie wad wymowy, poprawienie jakości funkcji językowej, oddechowej, fonacyjnej oraz rozbudowanie zasobu słownictwa czynnego i biernego. Zajęcia zostały przeprowadzone w przedszkolu oraz klasach I – III. Wszyscy miło i pożytecznie spędzili wspólny czas.