• Aktualności

            • Dzień Samorządności 2023

            • No i stało się Władzę w naszej szkole przejęli uczniowie.

              16 października 2023 roku został zorganizowany Dzień Samorządności. Uczniowie klas starszych odebrali symboliczny klucz do szkoły i na lekcjach zamienili się rolami z nauczycielami. Prowadzone lekcje były twórcze i często zabawne.

              Dzień uświetniła wspólna dyskoteka.

              Dziękujemy serdecznie przedstawicielom Rodziców oraz naszym Uczniom za pamięć, miłe słowa, życzenia, kwiaty, słodkości z okazji Dnia Edukacji Narodowej !

            • Wycieczka do Lublina

            • Lublin w październikowej odsłonie?! Czemu nie?

              Z Anthillem...najlepiej!

              Używając młodzieżowej nowomowy, chcemy wyrazić wdzięczność patronowi, sponsorowi i organizatorowi naszego wyjazdu - Stowarzyszeniu Anthill z Lublina, które działa na rzecz kultury, dziedzictwa narodowego oraz edukacyjnego i patriotycznego.

              Ale jak działa?!

              Kilka miesięcy temu, Anthill sprawił, że mogliśmy ,,przedreptać'' znajome nam wszystkim szlaki kazimierskie. Znajome?! Ale jak się okazało, dzięki stowarzyszeniu zobaczyliśmy WIĘCEJ, POCZULIŚMY BARDZIEJ INTENSYWNIE! 11 października 2023r. za sprawą wspomnianego wyżej Anthilla, uczniowie klas VI i VII wraz z opiekunami, korzystając z transportu organizatora, przemieścili się do Lublina.

              Lublin zwany Kozim Grodem albo też miastem inspiracji - to kolebka poetów i pisarzy, ale też miejsce naznaczone historycznie; miasto styku wielu kultur! Lublin ma wiele do zaoferowania! Widzimy to po ilości tłumów na głównym deptaku w zwykły, powszedni dzień! Tłumy! Deptak wypełniony! Lublin tętni życiem! Życie i moc tego miasta tkwią w jego atrakcyjnych zabytkach, działaniach kulturalnych, atmosferze wyczuwalnej na...ulicy!

              Anthill sprawił, że przemierzyliśmy miasto poczynając od Narodowego Muzeum na Zamku Lubelskim ( a tam lekcja muzealna na temat odkryć archeologicznych w regionie) po przemarsz przez Stare Miasto, Ratusz Miejski ( ten stary i nowy); Plac Farny, Bramę Grodzką i Bramę Krakowską, Wieżę Trynitarską, do wnętrza Archikatedry Lubelskiej ( tam cudowne freski, sala akustyczna i wiele innych doznań!), Trybunał Główny Koronny, Gabinet Prezydenta Miasta Lublina, sala obrad Rady Miasta; balkon, z którego płynie hejnał w samo południe (!!!)... Jeśli południe, to i smaczny obiad, zapewniony przez naszego organizatora ( wcześniej dostarczono nam wodę mineralną). Następnie przeszliśmy lubelskim deptakiem, jakże urokliwym i tłocznym! Mijaliśmy Plac Litewski, pomnik przypominający o unii polsko - litewskiej, także portal - ,,oko'' na ulicę Wilna! Dotarliśmy do nowoczesnego Centrum Spotkania Kultur, gdzie w Teatrze Andersena odbyły się warsztaty lalkarskie (45 min.). Dostarczyły one uczniom wiele radości! Chętnie zostaliby tam jeszcze dłużej! Wyjechaliśmy z Lublina po godzinie 17... Oczywiście,, kropką nad i'' była wizyta

              w MacDonald's!

              Pragniemy jeszcze coraz z całego serca podziękować Stowarzyszeniu Anthill za cudowną wycieczkę, za przemiłą panią przewodniczkę, za sympatycznego, cierpliwego pana kierowcę! Wszyscy oni sprawili, że czuliśmy się w tym dniu rewelacyjnie! Dziękujemy stowarzyszeniu za owocną współpracę!

              Ten dzień wzbogacił nas w wiedzę o Lublinie i ogrom doznań estetycznych! Dziękujemy Anthill!

               

            • Pokazy archeologiczne.

            • Za nami wyjątkowy dzień, każda z klas wzięła udział w warsztatach archeologicznych. W trakcie zajęć poznawaliśmy odległą przeszłość. Dziękujemy Państwu prowadzącym za możliwość odkrywania jak niesamowity był świat przeszłości.

            • Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Polak ma essę!”

            • Informujemy, że w ramach nauczania języka polskiego i historii nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Polak ma essę!”.

              Słowo „essa” w języku uczniów jest wieloznaczne. Każde jednak znaczenie ma wydźwięk pozytywny. Z chęci, by język ojczysty i wiedza na temat naszego kraju miały essę i dobrze kojarzyły się zarówno uczniom, jak i nauczycielom, zrodził się pomysł przystąpienia do projektu.

              Projekt realizowany będzie od października 2023 roku do 31 maja 2024 roku. Głównym jego założeniem jest utrwalenie zdobytej wiedzy i nabywanie nowych umiejętności poprzez zabawę

              i integrację uczniów, tworzenie przez nauczycieli warunków do twórczej aktywności dzieci w procesie zabawy, pomoc w rozwijaniu naturalnej kreatywności dzieci, a także doskonalenie swobodnej wypowiedzi,

              w tym wyrażania odczuć.

              Projekt jest zgodny z wybranymi podstawowymi kierunkami realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2023/2024 oraz z podstawą programową z języka polskiego oraz historii w klasach 4-6.

            • Konkurs ,,Moje wyobrażenie krajobrazu nadniemeńskiego''

            • Pamiętacie? W trakcie uroczystości Narodowego Czytania 2023 ogłosiliśmy konkurs o wyżej wymienionym tytule. Założeniem jego było wykonie prac plastycznych dowolną techniką na temat niekwestionowanych walorów przyrody, które to Eliza Orzeszkowa tak chętnie przywołuje w swej powieści ,,Nad Niemnem''.

              I tak: ,,Z jednej strony widnokręgu wznosiły się niewielkie wzgórza z ciemniejącymi na nich borkami i gajami; z drugiej wysoki brzeg Niemna, piaszczystą ścianą wyrastający z zieloności ziemi, a koroną ciemnego boru oderznięty od błękitnego nieba, ogromnym półkolem obejmował równinę rozległą i gładką, z której gdzieniegdzie tylko wyrastały dzikie, pękate grusze, stare, krzywe wierzby i samotne, słupiaste topole.”

              Zaś z drugiej strony - dziecięca wizualizacja tak pysznych opisów świata przyrody nadniemeńskiej.

              Tylko popatrzcie na zdjęcia prac! Cieszy nas ogromnie fakt podjęcia przez naszą młodzież tematu konkursu:) Pragniemy zatem poinformować, że przyznane zostały następujące miejsca oraz wyróżnienia:

              I miejsce - Helena Maszewska, kl.VI;

              II miejsce - Hanna Tomaszewska, kl.V;

              III miejsce - Julia Dziadko, kl.V.

              Wyróżnienia otrzymali: Amelia Ośko, kl.IV i Andrzej Ożóg, kl.VI.

              Serdecznie Wam gratulujemy!

            • Zajęcia w bibliotece

            • Dzieci tworzą swoje prace w ramach cotygodniowych zajęć plastycznych, organizowanych przez Filię biblioteczną w Piasecznie.

            • Hala sportowa

            • Dzisiejszy dzień zapadnie w pamięci na długie lata zarówno Pani Dyrektor Elżbiecie Wróbel, jak i całej społeczności Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Piasecznie. W tym dniu Wójt Gminy Ludwin Pan Andrzej Marcin Chabros w obecności naszej Pani Dyrektor oraz Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Dratowie Katarzyny Hałas podpisał umowę na budowę dwóch sal sportowych przy Szkole Podstawowej w Piasecznie i Dratowie.

              Jesteśmy ogromnie zbudowani, że w naszym środowisku zachodzą pozytywne zmiany i że my możemy w nich uczestniczyć.

              Uczniowie naszej szkoły zyskają wspaniałe miejsce na rozwój aktywności i sprawności fizycznej w ramach lekcji wychowania fizycznego. Swoją sportową pasję będą mogli rozwijać także w czasie zajęć pozalekcyjnych. To wszystko przyczyni się do poprawy jakości i atrakcyjności tych zajęć oraz umożliwi organizowanie nam imprez sportowych oraz okolicznościowych, pomoże dobrze spożytkować czas wolny dzieci i młodzieży.

              Społeczność szkolna dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tej inwestycji. Szczególnie podziękowania kierujemy do Wójta Gminy Ludwin Pana Andrzeja Chabrosa oraz Rady Gminy. Jesteśmy wdzięczni za troskę o rozwój młodego człowieka. Wiemy, że sport rzeźbi umysł, duszę i ciało, a w naszej gminie aktywność fizyczna jest promowana od najmłodszego pokolenia.