• Aktualności

            • Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

            • 23 czerwca 2023 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji zakończenia roku szkolnego 2022/2023 oraz pożegnanie uczniów klasy VIII. Podczas apelu także uczniowie klasy III zaprezentowali inscenizację ,,Na jagody" z okazji zakończenia I etapu edukacyjnego.

              W uroczystości wzięli udział: Dyrektor szkoły Pani Elżbieta Wróbel, Wójt Gminy Ludwin Pan Andrzej Chabros, Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Ludwin Pani Małgorzata Wiączek, Inspektor ds. oświaty i księgowości Gminy Ludwin Pani Joanna Guz, uczniowie, nauczyciele, rodzice. Akademia rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu państwowego. Następnie nastąpiło uroczyste ślubowanie absolwentów. Kolejnym punktem była część artystyczna uczniów klasy III, po czym klasa VII pożegnała klasę VIII.

              W dalszej części uczniowie klasy VIII żegnali swoich kolegów, nauczycieli, pracowników szkoły słowem
              i pięknymi kwiatami.

              Uśmiech na twarzach absolwentów, nauczycieli i gości wywołał filmik pokazujący ,,życie szkolne" naszych ósmoklasistów

              Część oficjalną uświetniło pełne gratulacji i życzeń przemówienie Pani Dyrektor oraz Pana Wójta skierowane do uczniów, rodziców i nauczycieli.

              Pan Wójt wraz z Panią Dyrektor wręczyli stypendia Wójta Gminy Ludwin uczniom wyróżniającym się
              w nauce i sporcie.

              Drodzy trzecioklasiści, gratulujemy Wam osiągnięcia, jakim jest ukończenie

              I etapu edukacyjnego. Jesteście mądrzejsi i bogatsi o dorobek zgromadzony w czasie trzech szkolnych lat. Zasłużyliście na wspaniały odpoczynek wakacyjny!

              Kochani Absolwenci, jeszcze raz życzymy: niech Wasz wysiłek i Wasza wytrwałość w pogłębianiu wiedzy
              i umiejętności przyniosą Wam kolejne sukcesy w nowych szkołach oraz dalszym życiu. Nie bójcie się marzyć!

              Życzymy powodzenia w dorosłym świecie!

              Niech Wasi wychowawcy, nauczyciele oraz wszyscy pracownicy szkoły w Piasecznie pozostaną w Waszej pamięci! Forever!

              Udanych i bezpiecznych wakacji dla Wszystkich naszych uczniów!

            • Piknik Rodzinny „Z Nauką Za Pan Brat"

            • Szanowni Państwo,

              Minister Edukacji i Nauki objął swoim patronatem wydarzenie - Piknik Rodzinny „Z Nauką Za Pan Brat", którego organizatorem jest Stowarzyszenie Granica Bezpieczny Wschód. Impreza ma miejsce w dniu 25 czerwca 2023 r. nad lubelskim Zalewem Zemborzyckim w godzinach 11.00-19.00.

              Tematem przewodnim wydarzenia jest Nauka, Rozwój i Innowacja. Jej celem jest upowszechnianie nauki wśród młodych ludzi, wzbudzanie zainteresowania rozwojem kompetencji rozumienia i tworzenia informacji w zakresie nauk matematycznych, przyrodniczych, technologii i inżynierii. A to dzięki środowisku naukowemu uczelni wyższych, które przyjęły zaproszenie do udziału w wydarzeniu. To doskonała okazja do zaprezentowania materiałów dydaktycznych i osiągnięć naukowych ośrodków badawczych.

              W związku z naukowym charakterem imprezy bardzo proszę o rozpowszechnienie informacji poprzez wydrukowanie i umieszczenie plakatu w dostępnym miejscu aby dzieci / młodzież mogły skorzystać z okazji do bezpośredniego kontaktu z Nauką i środowiskiem naukowym.

            • Wyjazd do kina.

            • ,,Z wielką mocą wiąże się wielka odpowiedzialność'' - wykrzyczałby światu SPIDER-MAN, bohater superprodukcji, którą dzisiaj uczniowie klas IV-VIII wraz z opiekunami mogli obejrzeć w lubelskim kinie.

              Było długo i głośno, barwnie i momentami...przerażająco! Ale chwile wzruszeń też miały miejsce! No i rola RODZINY jakże wyeksponowana?!

              A po kinie? Tak, tak...,,ulubiony'' McDonald's!...ostatni wyjazdowy w tym roku szkolnym:)

            • Bal ósmoklasisty

            • Niech żyje bal!

              Bal ósmoklasisty odbył się w piątek, 16 czerwca. To był wieczór pełen wrażeń. Zabawę dla absolwentów Szkoły Podstawowej im.M.Konopnickiej w Piasecznie zorganizowali uczniowie oraz ich rodzice.

              Bal był przede wszystkim okazją do wspaniałej zabawy na parkiecie ósmoklasistów z uczniami klasy VII, rodzicami i nauczycielami, a pamiątką tego wieczoru będą z pewnością wspólne zdjęcia i filmiki. Na uczestników imprezy czekała niespodzianka, fotobudka. Tutaj każdy (nauczyciele również) mógł dać upust swojej wyobraźni i dzięki przygotowanym gadżetom przeobrazić się w kilka sekund w co tylko miał ochotę. Furorę robiły okulary, peruki i kapelusze. RODZICOM uczniów klasy ósmej składamy serdeczne podziękowania. Miło nam, że wspólne plany, pomysły szukania najkorzystniejszych rozwiązań zaowocowały wspaniałą uroczystością zasługującą na miano BALU. Był to wieczór wielu niezapomnianych wrażeń i atrakcji. ÓSMOKLASISTOM życzymy przede wszystkim, by wspomnienia z naszej szkółki pozostały w ich pamięci na zawsze. Życzymy też jak najlepszych wyników z egzaminów i dostania się do wymarzonych szkół!

            • Dzień Otwarty w Przedszkolu

            • Zobaczcie jak wyglądał Dzień otwarty w Oddziale Przedszkolnym przy Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Piasecznie

              Nasze dzieci są mądre, zdolne, uśmiechnięte i przesympatyczne.

            • ,,Lew, czarownica i stara szafa"

            • ,,Lew, czarownica i stara szafa" z cyklu ,,Opowieści z Narnii'' w formie przedstawienia teatralnego w reż. Jarosława Figury dane było obejrzeć uczniom klas IV, V, VI, którzy wraz z opiekunami udali się w dn.12 czerwca 2023r. do Gminnej Biblioteki Publicznej w Ludwinie.

              Spektakl opowiadający o przenikaniu dwóch światów - tego materialnego i tego duchowego; realnego i fantastycznego - niezwykle podobał się naszym widzom. Gromkimi brawami nagrodzili grę młodych, utalentowanych aktorów; również zachwyceni byli scenografią, wybrzmiewającą muzyką, magią świateł.

              Brawa należą się Panu reżyserowi Jarosławowi Figurze!

              Na ręce Pani Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Ludwinie - Elżbiety Kuczyńskiej oraz oczywiście Pana Jarosława Figury składamy serdeczne, szczere podziękowania za zaproszenie nas na widowisko. Długo pozostanie w naszej pamięci.

            • Wyjazd na basen

            • Wyjazd na basen w ramach realizacji programu: ,,W trosce o jasny, otwarty umysł"; Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyli w zajęciach na basenie, tym razem w Aqua Lublin. Wyjazdy mają na celu wsparcie zdrowia psychicznego i fizycznego, kształtowanie nawyków prozdrowotnych, propagowanie zdrowego trybu życia. Wycieczka na basen była świetną zabawą i integracją. Zjeżdżalnie, jacuzzi to atrakcje, które cieszą się dużym zainteresowaniem naszych wychowanków. Czas spędzony na basenie był dobrym sposobem na relaks. Wszyscy uczestnicy wyjazdu po wodnym szaleństwie jednogłośnie oznajmili, że takich wyjazdów im potrzeba.

            • Mały Konkurs Recytatorski - Turniej Powiatowy

            • 42. Mały Konkurs Recytatorski - Turniej Powiatowy - zorganizowany przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Łęcznej przy współpracy z Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, odbył się dzisiaj, 6 czerwca 2023r. Uczestników było wieluuuu..... A wśród nich i nasza Olunia Gromadzka z klasy IV. Ola recytowała wiersz Marii Konopnickiej ,,Sposób na laleczkę". Czarowała nas swym głosem i znakomitą dykcją. Jesteśmy bardzo dumni z Ciebie Olu! Dziękujemy...

            • Piknik Rodzinny w Nadrybiu

            • 4 czerwca 2023 roku przy Szkole Podstawowej im. Jana i Kazimierza Bogdanowiczów w Nadrybiu odbył się Piknik Rodzinny. Podczas spotkania zorganizowano charytatywny ,,Bieg po Zdrowie", w którym I miejsce zajął nasz uczeń Hubert Gregorowicz.

              Gratulujemy!

            • Konkurs ortograficzny

            • Kilka tygodni temu nasi uczniowie wzięli udział w XXII Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym zorganizowanym przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nadrybiu. Zmagania przebiegały w grupach, klasach: IV, V-VI oraz VII-VIII.

              Uczniowie najpierw pisali dość długie dyktando, a następnie musieli uporać się z zadaniami ortograficznymi.

              Głowili się i pocili, a może nie....bo niektórym poszło zupełnie jak z płatka:)

              No i są efekty!

              Wczoraj, podczas uroczystego Dnia Rodziny w Nadrybiu wyłoniono zwycięzców konkursu, i tak:

              Małgorzata Sawicka kl.VI - miejsce II;

              Magdalena Jedut kl.VII - miejsce II;

              Martyna Staniak kl.VIII - miejsce III;

              oraz dwa wyróżnienia dla: Aleksandry Dziadko i Szymona Gregorowicza.

              Jesteśmy z Was bardzo dumni!

              Cieszymy się, że wcielacie w życie znane nam wszystkim słowa Mikołaja Reja:

              ...Niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają''.

            • Finał konkursu o PPN

            • W piątek 2 czerwca uczeń naszej szkoły-Szymon Gregorowicz, wziął udział w Finale XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Poleskim Parku Narodowym. Konkurs odbył się w siedzibie PPN w Urszulinie. Szymon jest finalistą, serdecznie gratulujemy tak dużego osiągnięcia!!!

            • Nasza mała filharmonia

            • W naszej szkole dużo się dzieje.

              Po cudownym Dniu Dziecka, w piątek 2 czerwca, zawitali do nas panowie z filharmonii. Wskazali między innymi różnice między trąbką a puzonem. Dzięki nim usłyszeliśmy kilka wspaniałych utworów, które rozbawiły zarówno najmłodszych jak i tych starszych uczniów.

            • Dzień Dziecka

            • Za nami cudowny Dzień Dziecka nad Jeziorem Piaseczno

              To był piękny, słoneczny, pełen dziecięcego uśmiechu dzień !!!

              Wszystkie dzieci mogły skorzystać z atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich:

              dmuchańce

              lody

              wata cukrowa

              poczęstunek przygotowany przez nasze KGW, Szkoły Podstawowe i wiele wiele innych osób

              zabawy na piasku

              malowanie twarzy

              dmuchane balony

              plastyczne zabawy

              konkursy z nagrodami

              bieg o Uśmiech Wiosny

              konkurs plastyczny

               

              Wszystko i jeszcze więcej dla naszych dzieci

              Dziękujemy organizatorom, współorganizatorom oraz wszystkim osobom, które wspierały i pomagały przy tworzeniu Dnia Dziecka nad Jeziorem Piaseczno to dzięki Waszej pracy mogliśmy widzieć zadowolone dziecięce buzie

            • DZIEŃ OTWARTY

            • Zapraszamy przyszłych przedszkolaków i ich rodziców na DZIEŃ OTWARTY, który odbędzie się 14.06.2023r. w godzinach od 10.00 do 11.00. Można będzie nas bliżej poznać, obejrzeć przedszkole, porozmawiać. Na dzieci czekają ciekawe zabawy W rekrutacji mogą wziąć udział dzieci z roczników 2020, 2019, 2018, 2017.

            • Być jak Ignacy cz.3

            • Nasze koła naukowe "Zakręceni naukowcy" i "Mali naukowcy" nie próżnują. W ostatnich dniach zgłębiali podstawy ekonomii w ramach programu "Być jak Ignacy".

              Uczniowie dowiedzieli się co to jest barter, poznali krótką historię pieniądza. Mieli okazję poznać zabezpieczenia pieniądza, a także porozmawiać o oszczędzaniu. Zgłębili tajniki handlu, sprzedając i kupując różne towary.

              Kto wie, może wśród naszych małych naukowców jest przyszły ekonomista?

            • Wycieczka do Kazimierza

            • Gdzie leży Kazimierz Dolny? Czy Kazimierz nad Wisłą to ten sam? Gdzie zatem leży …górny? Czy ,,górny” jest Kazimierzem w Krakowie? Czy nazwa miasteczka pochodzi od Kazimierza Wielkiego, czy od Kazimierza Sprawiedliwego? Czym była Wietrzna Góra? Stop! Od początku…

              Gdzie leży Kazimierz Dolny? – prawie każdy wie! Prawie każdy był!

              Jakie widokowe zakątki skrywa? – prawie każdy zna! Bo widział!

              I studnię na kazimierskim rynku, i Wzgórze Trzech Krzyży, i zamek, i basztę, i farę kazimierską, i klasztor, i synagogę, i cmentarze żydowskie, i widok na meandrującą Wisłę, i spichlerze nad Wisłą, i wąwozy – każdy podziwiał wiele razy. Ale za każdym kolejnym razem, powracamy do Kazimierza z ochotą! Tak też stało się i w poniedziałek 29 maja 2023r.

              Dopiero co uczniowie z klas I-II odwiedzili to urocze miasteczko, a w ich ślady poszli uczniowie klasy V –VI wraz z opiekunami.

              Wyjazd do Kazimierza zorganizowany został dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Anthill w ramach dofinansowania projektu Perły Lubelszczyzny przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Dzięki stowarzyszeniu poniedziałkowy dzień wypełniony był znakomitymi atrakcjami: spotkaniem z przewodniczką Panią Agnieszką Malinowską - Mikołajczyk, która w barwny sposób zapoznała nas z historią Kazimierza, okraszając opowieści przeciekawymi legendami; kolejną atrakcją były interesująco przeprowadzone warsztaty w Muzeum Nadwiślańskim. A tam ? ! Garnków lepienie, misek, podstawek; zdobienie przy użyciu roślin. Sprawiło to zajęcie wiele frajdy nie tylko uczniom, ale i opiekunom! Następnie wędrowaliśmy , poznając lub przypominając sobie wiedzę o głównych punktach turystycznych, wymienionych wcześniej. A że pogoda nam sprzyjała, doznania sięgały zenitu! Cóż to bowiem za przyjemność przechadzać się po rynku, wąwozie? Jakże wrazić zadowolenie powstałe podczas rejsu statkiem po Wiśle, gdy wokół tyle piękna?!

              Nasz organizator – Stowarzyszenie Anthill- stanął na wysokości zadania! Bo i nakarmił pysznym obiadem, a i deser w postaci lodów zapewnił, i w dodatku…prezentami obdzieli! Wdzięczność nasza granic nie zna…

              Moc zwiedzania nam zapewniono, lecz także mogliśmy rozkoszować się chwilami wytchnienia! Błogi czas wolny na rynku kazimierskim wypełniliśmy nie tylko buszowaniem po licznych kramikach i jadłodajniach; ale również momentami słodkiego chłonięcia atmosfery urokliwego Kazimierza, włóczenia się bez celu po uliczkach, podglądania gromady turystów, też lokalsów; spoglądania na jakże atrakcyjne fasady kamienic, spoczywania na rynkowej ławeczce, wsłuchiwania się w zewsząd otaczający gwar. Oczywiście warto było ustawić się w kolejce po regionalne przysmaki i pamiątki. Wielu z nas zapakowało do swych plecaków drożdżowego koguta, ale też…pluszową gąskę, pełną wdzięku maskotkę!

              Serdecznie dziękujemy Stowarzyszeniu Anthill za tak wspaniałą wycieczkę; przewodniczce Agnieszce Malinowskiej - Mikołajczyk za czarowanie nas opowieściami; wdzięczni jesteśmy wszystkim tym, którzy sprawili, że poniedziałkowy dzień na długo zapadnie w naszej pamięci.

            • Logopedia w wierszach

            • W dniu 30.05.2023r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Nadrybiu odbył się Powiatowy Konkurs Logopedyczny pt.„Logopedia w wierszu”.

              Nasza szkołę reprezentował Bartosz Kościński, który w perfekcyjny sposób recytował wiersz „Żaba i żuk”.

              Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz upominki. Konkurs dostarczył uczestnikom dużo emocji i niezapomnianych wrażeń.

              Wielkie brawa dla Bartka za reprezentowanie naszej społeczności szkolnej podczas konkursu.