• Brawo, brawo! Serdeczne GRATULACJE!

29 maja 2023 roku, w Gminnej Bibliotece Publicznej w Ludwinie odbyły się eliminacje do etapu powiatowego 42. Małego Konkursu Recytatorskiego. Naszą szkołę reprezentowały cztery uczennice: Amelia Mysłowska z kl. I, Aleksandra Gromadzka z kl. IV, Aleksandra Dziadko z kl. IV oraz Weronika Ożóg z klasy VIII. Bardzo miło nam zakomunikować, że Ola Gromadzka oraz Weronika Ożóg zakwalifikowały się do następnego etapu zmagań recytatorskich, który odbędzie się w Łęcznej 6 czerwca. Wszystkim naszym uczestniczkom serdecznie gratulujemy. Dziewczęta zaprezentowały się bardzo dobrze, a poziom konkursu był wyrównany. Trzymamy kciuki za Olę i Weronikę w następnym etapie. Powodzenia i dalszych sukcesów!

• XIV Powiatowe Spotkanie Integracyjne Klas Trzecich

• XIV Powiatowe Spotkanie Integracyjne Klas Trzecich pod hasłem

„Cudze chwalicie, swego nie znacie”

W dniu 16.05.2023 roku odbyło się XIV Powiatowe Spotkanie Integracyjne klas III w Załuczu Starym pod hasłem CUDZE CHWALICIE, SWEGO NIE ZNACIE.

Patronami wydarzenia byli: Wójt Gminy Puchaczów Pan Adam Grzesiuk i Wójt Gminy Ludwin Pan Andrzej Chabros, natomiast organizacją zajęły się: Szkoła Podstawowa im. Jana i Kazimierza Bogdanowiczów w Nadrybiu oraz Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Piasecznie.

Przybycie do Ośrodka Muzealno-Dydaktycznego w Załuczu Starym było świetną okazją poznania się uczniów z różnych szkół powiatu łęczyńskiego, ale też okazją do wyrabiania trwałych nawyków i postaw ekologicznego stylu życia.

Na wstępie uczestnicy spotkania zostali podzieleni na grupy i w nich pozostając wykonywali zadania; również poznawali uroki Poleskiego Parku Narodowego. Uczniowie zwiedzili muzeum wraz z pracownikiem parku, który w bardzo interesujący sposób opowiadał o eksponatach, zwierzętach i roślinach. Zobaczyli wiele ciekawych przyrządów i sprzętów z dawnych czasów. Wzbogacili wiedzę dotyczącą fauny i flory w Poleskim Parku Narodowym. Dużą atrakcją było oglądanie bocianów białych, które przebywają w parku i wracają do zdrowia. Dzieci wraz z opiekunami wybrały się również na ścieżkę przyrodniczo-edukacyjną ,,Spławy”. Spotkanie zakończyło wspólnym ogniskiem, pieczeniem kiełbasek i korzystaniem z uroków świeżego powietrza .

Uwieńczeniem wydarzenia było wręczenie atrakcyjnych nagród przedstawicielom klas. Czas upłynął w miłej i przyjaznej atmosferze.

Serdeczne podziękowania kierujemy do sponsorów: Starostwa Powiatowego w Łęcznej, Gminy Puchaczów i Ludwin, Poleskiego Parku Narodowego oraz do Państwa Anny i Marka Niwińskich.

• Twój dar serca dla hospicjum.

• Informujemy, że akcja zbierania datków dla Dzieci z Lubelskiego Hospicjum im. Małego Księcia zakończyła się. Wspólnymi siłami udało nam się przekazać aż 910 zł na szczytny cel. Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy za pomoc.

• Woda niejedno ma imię

• W dniu dzisiejszym przedstawiciele klasy VII i VIII Kaja Nowak i Piotr Kuśmierz uczestniczyli w Powiatowej Grze Terenowej ,,Woda niejedno ma imię'', która odbyła się w Szkole Podstawowej w Nadrybiu.

Nasi uczniowie rywalizowali z innymi szkołami, biorąc udział w 21 stacjach zadaniowych.

Zdobyli zaszczytne miejsce. Gratulujemy!