Uwaga!!! Konkurs
Ogólnopolski Konkurs „Orzeł Matematyczny”.
Szukamy ,,Orła Matematycznego" w naszej szkole wśród uczniów z klas 4-6. Trzymajcie kciuki
Propozycja kolonii letnich
Zachęcamy do zapoznania się z kilkoma propozycjami kolonii na lato 2024r.
Uwaga!!! Zbiórka.
„Więcej szczęścia jest w dawaniu, niż w braniu”(Dzieje Apostolskie 20, 35).
Szkolny Klub Wolontariatu serdecznie zaprasza wszystkich uczniów, nauczycieli, rodziców oraz pracowników naszej szkoły do wsparcia tegorocznej akcji „Twój Dar Serca dla Hospicjum”.Odebraliśmy w sztabie organizacyjnym akcji w Lublinie materiały – puszkę, plakaty oraz naklejki i od najbliższego wtorku tj. 16 kwietnia br. rozpoczynamy zbiórkę datków w naszej szkole. Zebrane przez nas pieniądze będą przeznaczone na zakup leków, środków opatrunkowych i sprzętu medycznego dla dzieci. Więcej informacji przekażą nasi wolontariusze odwiedzając Was w klasach.
Uwaga!
Będziemy Was odwiedzać z puszką w klasach we wtorki i czwartki.
Zbiórka pieniędzy będzie prowadzona do 24 maja.
Święto Chrztu Polski
Chrzest Polski to wydarzenie historyczne, jedno z najważniejszych dla naszego kraju. Święto Chrztu Polski ustanowił Sejm ustawą z 22 lutego 2019 roku, jako święto państwowe. Posłowie określili chrzest Polski mianem „kluczowego wydarzenia w dziejach naszego Narodu i Państwa”.
Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej!
,,13 kwietnia 1943 r. o zbrodni dokonanej przez Sowietów usłyszał cały świat. Tego dnia Niemcy ogłosili informację o odkryciu w lesie pod Katyniem grobów polskich oficerów. Trzy lata wcześniej, wiosną 1940 r., na mocy decyzji najwyższych władz Związku Sowieckiego zamordowano blisko 22 tys. jeńców wojennych zatrzymanych po wkroczeniu Armii Czerwonej do Polski we wrześniu 1939 r. Byli wśród nich żołnierze Wojska Polskiego, profesorowie, lekarze, prawnicy, inżynierowie. W 2007 r. Sejm RP ustanowił 13 kwietnia Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej''.
źródło: gov.pl
KONKURS PLASTYCZNY KRUS
Uczniowie naszej szkoły licznie wzięli udział w XIV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla dzieci „BEZPIECZNIE NA WSI MAMY, BO O ZDROWIE DBAMY”.
Celem konkursu było promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z obszarów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego oraz zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym upowszechnianych poprzez projekt „Bezpieczny Rolnik, Bezpieczna Wieś” oraz popularyzowanie Wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat. Uczniowie wykazali się wysoką kreatywnością i starannością, utrwalili jednocześnie bezpieczne zachowania w gospodarstwie rolnym.
"Młodzież Zapobiega Pożarom”
Chwalimy się !!!
4 kwietnia w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej odbyły się powiatowe Eliminacje XLVI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom”.
Celem konkursu jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.
Najlepszym uczestnikiem konkursu w II grupie wiekowej (uczniowie szkół podstawowych, kl. V-VIII) i zdobywcą 1 miejsca został Szymon Gregorowicz.
Brawo Szymon!!!
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnym etapie!
10
Wyjazd do kina
Całkiem spora grupa uczniów naszej szkoły ... naprawdę duża! Ponad 70 osób!...udała się na film ,,Za duży na bajki 2''.
Dlaczego ten tytuł?
Bo nikt nie jest za duży na bajki!
Bo to kino familijne!
Bo to dobre kino polskie!
Bo uczy i bawi!
Bo wzrusza!
Bo mówi o dorastaniu, o pasji, o sile przyjaźni!
Bo jest uniwersalną opowieścią o tym,
co w życiu najważniejsze!
Cudowny film o Waldusiu, jego bliskich, szalonej ciotce:) A właśnie odnośnie ciotki:
„Czy każde dziecko na świecie i każdy taki ktoś jak ja, bo ja już na pewno dzieckiem nie jestem, naprawdę musi mieć kopniętą ciotkę? Czemu?! Taka ciotka to zło! W powieściach ciotki latają na parasolkach, mają odjechane pomysły i tajemne moce. Z reguły są ciepłe i wesołe, a jeśli bywają szorstkie, to mają ku temu ważny powód, na którego odkrycie czekasz, niecierpliwie połykając książkę strona po stronie. Ja tych opowieści wymyślonej treści nie kupuję! Nie wierzę! Kopnięta ciotka to kopnięta ciotka i po co udawać, że jest inaczej? Taką kiepską ciotkę, to ma chyba każdy, a nawet jeśli nie on sam, to jego kolega taką ma. Mój kolega Staszek takiej nie ma, ale mam ją ja, a ja jestem jego kolegą, więc moja teoria ma sens, co nie?”
Po ogromnym sukcesie części pierwszej przygód Waldka, warto obejrzeć i drugą!
Niżej ważny cytat mądrości dziadka Waldka (w drugiej części co prawda nie spotkamy go, ale zacytujmy):
„- Rodzaje kłamstwa są trzy – zaczął, a ja słuchałem bardzo uważnie, bo wiedziałem, że dziadek pociśnie zaraz jakąś swoją mądrość. Nie myliłem się… – Pierwsze kłamstwo – z tchórzostwa, ze strachu – prawił. – Ale kto się nigdy nie boi, niech pierwszy rzuci kamieniem! (…) – Z głupoty. To drugie – ciągnął więc dziadek i trzymał już drugi, wskazujący paluch. (…)
– A trzeci rodzaj kłamstwa? – spytałem szeptem.
– Najtrudniejszy. Z miłości – odpowiedział dziadek z bardzo poważną miną.”
Teatr lalek Pinokio
26 marca gościliśmy w naszej szkole objazdowy Teatr Lalkowy. Aktorzy zaprezentowali przedstawienie pt. ,,Kłamstwa kozy”.
1
Targi edukacyjne 2024
Uczniowie klasy ósmej pod opieką Pana Grzegorza Smyka, odwiedzili Lubelskie Targi Edukacyjne. To kolejna szansa na zapoznanie się z ofertą szkól ponadpodstawowych, rozmowę z ich przedstawicielami oraz skorzystanie z konsultacji u doradcy zawodowego. A to wszystko po to, aby łatwiej było tegorocznym absolwentom podjąć swoją pierwszą ważną decyzję życiową na temat: Co dalej po szkole podstawowej?
3
Wielkanoc już blisko...
Kreatywne zajęcia techniczne i plastyczne wprowadzają nas powoli w klimat nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy.
4
Pierwszy Dzień Wiosny
Zobaczcie, co się działo w naszej szkole wraz z nadejściem wiosny. W radosnych nastrojach, kolorowo ubrani wzięliśmy udział w licznych aktywnościach: robiliśmy kapelusze dla Pani Wiosny, przygotowywaliśmy zdrowe kanapki i szaszłyki, rysowaliśmy laurki dla leśników, tańczyliśmy, prezentowaliśmy się w kolorowych strojach, zakładaliśmy skarpetki nie do pary, a w ramach loterii fantowej zebraliśmy ogrom karmy dla Stowarzyszenie Milejów Dla Zwierząt.
Wszystko to nie tylko z okazji Pierwszego Dnia Wiosny, bo 21 marca to także Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa, Międzynarodowy Dzień Poezji, Dzień Leśnika.
Wszystkim zaangażowanym w organizację dzisiejszego dnia serdecznie dziękujemy. Z pewnością zasłużyliśmy na medal "Przyjaciela Wiosny".
34
Loteria dla Stowarzyszenia Milejów Dla Zwierząt
Nasza loteria szaleje
24
Europejski Dzień Logopedy
- 11
Europejski Dzień Logopedy obchodzony jest 6 marca każdego roku. To święto ma na celu podkreślenie znaczenia logopedii dla rozwoju mowy i komunikacji. W naszej szkole logopeda – Pani Natalia Kaszyca zorganizowała szereg zabaw i ćwiczeń dla dzieci i uczniów. Dominowały zabawy i ćwiczenia oddechowe, logorytmiczne, artykulacyjne oraz kształtujące słuch fonematyczny. Celem zajęć było usprawnienie motoryki narządów mowy, korygowanie wad wymowy, poprawienie jakości funkcji językowej, oddechowej, fonacyjnej oraz rozbudowanie zasobu słownictwa czynnego i biernego. Zajęcia zostały przeprowadzone w przedszkolu oraz klasach I – III. Wszyscy miło i pożytecznie spędzili wspólny czas.
Rusza rekrutacja do klasy pierwszej
Informacje dotyczące rekrutacji do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Piasecznie w roku szkolnym 2024/2025:
Od 08.04.2024 r. do 19.04.2024 r. - składanie wniosków (dla dzieci spoza obwodu szkoły) i kart zgłoszenia (dla dzieci z obwodu szkoły) o przyjęcie do szkoły podstawowej wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu.
Od 30.04.2024 r. do 10.04.2024 r. - potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia do szkoły podstawowej w postaci pisemnego oświadczenia.
Regulamin i wzory dokumentów znajdują się w sekretariacie oraz do pobrania ze strony internetowej szkoły http:// sp-piaseczno.edupage.org w zakładce Sekretariat.
Prelekcja "Bezpieczne ferie"
Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie zbliżających się ferii zimowych, 23 stycznia odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne z funkcjonariuszką policji dla wszystkich uczniów. Podczas prelekcji Pani policjantka przypomniała o zagrożeniach mogących pojawić się w trakcie ferii. Szczególnie skupiła się na omówieniu zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych oraz gier i zabaw na świeżym powietrzu.
Tenis stołowy
W dniu 22.01.2024 r. w hali GCKiS w Ludwinie odbyły się zawody na szczeblu gminnym w tenisie stołowym indywidualnym. Naszą szkołę reprezentowało czterech uczniow z klasy VI: Oliwier Harasim, Andrzej Ożóg, Tymoteusz Tryk i Filip Włodarski. Po losowaniu i rozegraniu meczy do dwóch wygranych setów systemem do dwóch przegranych uczeń Filip Włodarski zakwalifikował się do etapu powiatowego, który odbędzie się 25.01.2024 r. w Spiczynie.
GRATULUJEMY !!!!
Dzień Babci i Dziadka
Dzisiaj w naszej szkole świętowaliśmy DZIEŃ BABCI I DZIEŃ DZIADZIA
Bardzo dziękujemy za obecność wszystkim Babciom i Dziadziusiom. Uroczystości uświetniły występy grup Przedszkolnych oraz ucznów klas I-III, a także poczęstunek przygotowany przez rodziców. DZIĘKUJEMY!!!
6
Wyjazd na łyżwy
Piątkowe popołudnie uczniowie klas IV-VIII wraz z opiekunami spędzili na lodowisku Icemania. Wyjazd był świetną okazją, by doskonalić jazdę na łyżwach. Głównym celem szkolnej wycieczki było propagowanie sportów zimowych, integracja młodzieży szkolnej oraz oczywiście dobra zabawa. Dla większości uczniów nie był to pierwszy wyjazd, ale byli i tacy, którzy po raz pierwszy zmierzyli się z lodową taflą lodowiska. Mocy i siły dodał przed wejściem na lód posiłek w McDonald's, który uczestnicy łyżwiarskiego wypadu odwiedzili w drodze ze szkoły na lodowisko. Zabawa była znakomita i pozostawiła niesamowite wrażenia. Szczęśliwi, choć zmęczeni wróciliśmy do szkoły.
13
Archiwum aktualności